Demans Dostu Toplum için Öneriler – Sanat İyileştirir

English below.

Herkes için erişilebilir kültür ve sanat vizyonumuzun bir parçası olarak demanslı ve ileri yaştaki kişilerin kültürel ve sanatsal faaliyetlere dahil edilmesini teşvik etmek amacıyla Katadrom Derneği olarak hazırladığımız animasyon film tamamlandı.

Demanslı ve ileri yaştaki kişilerin yakınlarına, sosyal hizmet veren kurumlara, kültür, sanat ve etkinlik üreticilerine, kültür merkezleri ve sinemalara yönelik önerilerden oluşan filmin toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı artırmasını umuyoruz.

EN:

Katadrom Association, as part of its vision of “accessible culture and art for all”, made a short animation to encourage the inclusion of people with dementia, senior citizens in cultural and artistic activities.

We hope that the film, which includes suggestions for the families and friends of people with dementia, local governments, social service institutions, culture-arts and event organizers, cultural centers, and movie theaters, will increase social awareness and sensitivity.

#DementiaFriendlySpace

#DementiaFriendlyEvent

#AccessibleArt

#AccessibleArtCulture

English version:

#DemansDostuMekan

#DemansDostuEtkinlik

#ErişilebilirSanat

#ErişilebilirKültürSanat

#AccessibleCulture

#DementiaFriendlySpace

#DementiaFriendlyEvent

#AccessibleArt

#AccessibleArtCulture

“Bu animasyon video Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği’ne aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”