KARS’TAN, BERLİN’E “KAR KORSANLARI”

KARS’TAN, BERLİN’E  “KAR KORSANLARI”

Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünde, Kristal Ayı Ödülü için yarışacak filmin başrollerinde yer alan üç küçük oyuncuyu Berlin heyecanı sardı.

Faruk Hacıhafızoğlu’nun “Kar Korsanları” filminden, seyahat arama motoru Skyscanner’ın da ulaşım desteğiyle, aralarında Karslı küçük oyuncular Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtal ve Ömer Uluç’un da bulunduğu kalabalık bir ekip, yönetmenle birlikte Berlin’de olacak.

Berlin Film Festivali’nin ardından pek çok uluslararası ve ulusal festivalde gösterilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli filmin Türkiye galası Kars’ta gerçekleştirilecek.

Babası Almanya’da işçi olarak çalışan yönetmen Faruk Hacıhafızoğlu Kars’ta doğdu ve büyüdü. Ziraat Mühendisliği eğitiminin ardından kendi çabasıyla İngiltere’ye giden ve Westminister Üniversitesinde Medya Pratikleri eğitimi alan yönetmen aynı zamanda fotoğrafçı ve belgeselci olarak çalışıyor.

Kendi çocukluğundan esinlenerek yaptığı “Kar Korsanları” Kars’la bağını asla koparmayan yönetmenin ilk filmi. Filmin başrollerinde Kars’ın ve tamamına yakını yöre halkı arasından seçilmiş üç küçük oyuncunun yer alması Kars halkının filmi daha çok kucaklamasını sağladı.

65. BERLİNALE, “KAR KORSANLARI” GÖSTERİM BİLGİLERİ

7 Şubat 2015 10:00, Haus der Kulturen der Welt Kino1
9 Şubat 2015, 15:30, Zoopalast 1
10 Şubat 2015 15:30 Filmtheater am Friedrichshain

EFM (European Film Market), “KAR KORSANLARI” GÖSTERİM BİLGİLERİ

8 Şubat 2015, 18:40 CinemaxX 10
13 Şubat 2015 17:15 CinemaxX 2

www.snowpiratesmovie.com
https://www.facebook.com/SnowPirates
http://www.snowpiratesmovie.com/trailer/

snowpiratesmovie@gmail.com
info@atonicproject.org
info@katadromart.com
T. +90 212 252 49 24